تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با بيان اينکه تمامي فعاليت هاي دانشگاه مطابق با برنامه ابلاغي باشد ، گفت : دانشکده هاي علوم قرآني مروجان فرهنگ موقوفات قرآني هستند.
چهارشنبه 29 مهر 1394    
بازدید: 454
حجت الاسلام و المسلمين محمدي، نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در نشست رؤساي دانشکده هاي علوم قرآني سراسر کشور با نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به سخنان بزرگان و روايات و احاديث موجود در خصوص برنامه راه و حرکت در اين مسير اظهار کرد : هر اقدامي بدون برنامه غلط است ، چرا که هرکس در زندگي بايد برنامه داشته باشد.
وي افزود : برنامه هاي ابلاغي از سوي سازمان به صورت کلي و کلان مي باشد و هريک از معاونت ها بايد برنامه ها و وظايف خود را از اين برنامه استخراج کنند.
رئيس سازمان اوقاف و امور خيريه در ادامه ضمن تأکيد بر ارتباط دانشگاه با نهاد ها و سازمان هاي ديگر اظهار کرد : دانشگاه بايد با نهاد هايي که زمينه هاي مشترکي از نظر اهداف و فعاليت با آن ها دارند ارتباط برقرار نمايند و به صورت دو سويه تعاملات و همکاري هاي لازم را در جهت پيشبرد اهداف و سياست هاي خود داشته باشد.
نماينده ولي فقيه در سازمان اوقاف در خصوص جشنواره ملي قرآن و عترت دانشجويان کشور که امسال ميزباني آن بر عهده دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم است، گفت : قطعا سازمان در برگزاري اين مسابقات در کنار دانشگاه خواهد بود . اما ما از دانشگاه انتظار داريم اين دوره از جشنواره با کيفيت و کميت هرچه بيشتر برگزار شود و نتيجه آن تبليغ فرهنگ قرآن و اهل بيت (ع) باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به موضوع موقوفات قرآني اشاره کرد و افزود : متأسفانه با توجه به تأکيدات فراوان در احياي موقوفات قرآني ، کمترين نوع موقوفات ، موقوفات قرآنيست.
حجت الاسلام محمدي دانشکده ها را مروجان فرهنگ موقوفات قرآني دانست و اظهار کرد : دانشکده هاي علوم قرآني بايد فرهنگ وقف قرآني را در بين جوانان و مردم آموزش و گسترش دهند. دانشگاه مي تواند براي هر دانشکده در زمينه وقف قرآني سهميه در نظر بگيرد . به طوري که هر دانشکده با آموزش و فرهنگ سازي ، موقوفات قرآني را در ميان مردم منطقه بالا ببرد.
در ابتداي اين نشست، آيت الله احمد عابدي رئيس و همچنين معاونين دانشگاه علوم و معارف قرآن کريم و رؤساي دانشکده هاي علوم قرآني به ارائه گزارشي از فعاليت هاي خود در حوزه مربوطه و همچنين يبيان مشکلات و موانع احتمالي پرداختند.