تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
امامزادگان همچون ستارگاني نورافشاني کرده و راه هدايت و ولايت را بر زن و مرد مي نمايانند و آن ها نشانه هايي از عرش بر روي زمين هستند.
چهارشنبه 29 مهر 1394    
بازدید: 451
به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين مرتضي اديب يزدي عصر پنج شنبه در آيين روز ملي تکريم امامزادگان (پنجم ذي القعده) در ايران که در امامزاده طاهر (عليه السلام) شهرستان کرج برگزار شد، افزود: در جامعه اي که اسوه ها و قهرمانانش اين بزرگواران باشند، آن جامعه زير بار ذلت،ظلم، ننگ و توطئه هاي استکبار و توطئه هاي فرهنگي صهيونيست و وهابيت نخواهد رفت.
وي با اشاره به وجود بيش از هشت هزار امامزاده واجب التعظيم در سراسر کشور اظهار داشت: اين امامزادگان همچون ستارگاني نورافشاني کرده و راه هدايت و ولايت را بر زن و مرد مي نمايانند و آن ها نشانه هايي از عرش بر روي زمين هستند.
وي آنان را از نسل پيامبر (صلي الله عليه و آله) و حضرت علي (عليه السلام) و از پاره هاي تن امام حسين (عليه السلام) دانست و گفت: اين امامزادگان همچون خورشيدي هستند که هيچکس نمي تواند جلوي نورافشاني آن را بگيرد.
اديب يزدي با اشاره به استقرار بارگاه ملکوتي امامزاده طاهر (عليه السلام) در استان البرز، اظهار داشت: وجود اين امامزاده واجب التعظيم براي اهالي اين استان افتخار و سعادتي است تا در زير سايه نواده ارجمند امام حسين (عليه السلام) باشند.
وي ادامه داد: استان البرز افتخار کند که چنين شخصيت عظيمي بالاي سرشان است و راهشان را از اين ستارگان مي توانند پيدا کنند.
اين استاد دانشگاه در ادامه به شخصيت والاي امامزاده طاهر (عليه السلام) اشاره کرد و گفت: امام سجاد (عليه السلام) در بين فرزندانشان دو فرزند به نام هاي حسين اکبر و حسين اصغر داشتند که امامزاده طاهر (عليه السلام) همان حسين اکبر هستند که به لحاظ شدت طهارت و نورانيت باطن، طاهر لقب گرفت.
وي افزود: امامزاده طاهر (عليه السلام) يادآور خاطره جدشان و به وجود آورنده بزرگترين تصوير عالم خلقت و تراژدي عالم، امام حسين (عليه السلام) است.
اديب يزدي آستان مقدس امامزاده طاهر (عليه السلام) را همچون شعبه اي از کربلا دانست و اضافه کرد: در اينجا قطعه اي از سالار شهيدان عالم مدفون شده است.
گفتني است روز پنجم ذي القعده به نام روز ملي تکريم از امامزادگان مدفون در ايران نام گذاري شده است.
در پايان اين آيين کاروان زيرسايه خورشيد متشکل از خادمان حرم امام رضا (عليه السلام) که بيرق روضه منور رضوي را حمل مي کنند و از صبح امروز وارد استان البرز شده اند، با حضور در مرقد مطهر امامزاده طاهر (عليه السلام) مورد استقبال کم نظير مردم و زايران قرار گرفتند.